Proč právě do LL LK

Specializují se na léčbu respiračních onemocnění, kožní onemocnění, na léčbu pohybového aparátu, na léčbu obezity, a to i díky svým ideálním přírodním podmínkám. Jsou jediné lázně pro léčbu onemocnění ledvin a močového ústrojí dětí.

Jedná se o jednu z pouhých 4 lokalit v ČR, kde jsou klimatické podmínky díky svým specifickým podmínkám uznány jako přírodní léčivý zdroj, tedy uznány jako vhodné k léčení. Význam lázní je dán především ideálními klimatickými podmínkami. Jen v místech, kde jsou klimatické podmínky uznány jako přírodní léčivý zdroj, je klimatoterapie účinnou léčebnou metodou s prokazatelným léčebným účinkem.

Dlouhodobá odborná studie „Efekt lázeňské léčby u dětí“ prokázala jednoznačně pozitivní výsledky – po absolvování (opakované) léčby v Léčebných lázních Lázně Kynžvart došlo ke zlepšení zdravotního stavu a kvality života u 75 – 78 % dětských pacientů.

V lázních se léčí děti od 1,5 roku, dorost a dospělí pacienti s těmito obtížemi:

Nemoci dýchacího ústrojí netuberkulózní

 • astma bronchiale
 • recidivující a chronické záněty průdušek
 • opakované záněty středouší s operačním řešením
 • pooperační stavy dýchacích cest a plic
 • rekonvalescence po zánětu plic
 • a další

Nemoci močového ústrojí a ledvin

 • od běžného dětského pomočování až po stavy po operacích

Nemoci kožní

Nemoci trávicího ústrojí

Pohybový aparát

 • bolestivé syndromy šlach
 • koxartróza a gonartroza
 • artróza a artropatie
 • vertebrogenní algiský syndrom

Obezita dětí a dorstenců

 • spojená s dalšími rizikovými faktory a obezita u spolupracujících pacientů

O pacienty pečuje kvalifikovaný zdravotnický personál 24 hodin denně, po celou dobu je rovněž zajištěna nepřetržitá lékařská služba. Veškeré procedury, rehabilitace a další léčba probíhají pod vedením zkušených zdravotníků a fyzioterapeutů.

Léčebné lázně Lázně Kynžvart jsou specializovány na léčbu dětí a dorostu, s jejichž léčbou mají mnohaleté zkušenosti založené na tradici, znalosti a vytvoření speciálních podmínek právě pro tuto klientelu.

Od 50. let min. století až konce roku 2012 byly lázně určeny výhradně dětským a dorostovým pacientům, pro tyto pacienty a jejich léčbu jsou proto v Lázních Kynžvart vytvořeny ideální podmínky.

V současné době poskytujeme léčbu v uvedených indikacích i dospělým pacientům a celým rodinám.

V Léčebných lázních Lázně Kynžvart je poskytována lázeňská péče dětem již od 1,5 roku. V tomto věku je velmi vhodné s lázeňskou léčbou dětí začít, dítě je již schopno aktivně se zúčastnit lázeňských procedur. V našich lázních máme s malými pacienty dlouhodobé zkušenosti, takže se děti velmi dobře adaptují v novém prostředí a dobře spolupracují s lékaři, zdravotníky i fyzioterapeuty, kteří jsou na dětské pacienty specializovaní.

Rodiče doprovázející své děti se zúčastňují rehabilitace, lázeňských procedur a edukačních přednášek tak, aby si osvojili léčebné techniky a své nové poznatky mohli uplatnit i po skončení pobytu a návratu domů.

Pobyt doprovodu dětí předškolního věku je možný, není však nutný. I malé a nejmenší děti jsou v našich lázních opravdu spokojené.

Pro naše pacienty a klienty nabízíme

 • volnočasové aktivity
 • sportovní vyžití – k dispozici jsou horská kola, elektrokola, nordic walking; v okolí se nabízí řada možností k výletům, možnost golfu na nedalekém hřišti, v zimě v areálu sáňkování a v blízkých Mariánských Lázních možnost lyžování
 • každoročně je připravován pestrý program především pro dětské, ale i dospělé pacienty. Kromě sportovních aktivit v rámci klimatoterapie jsou pořádány různé hry, soutěže, karnevaly, diskotéky, výlety, řada divadelních představení, promítání filmů, přednášky a koncerty. Vše pro udržování psychické pohody našich klientů.

Pro děti je denně zajištěna výuka v ZŠ umístěné přímo v areálu Léčebných lázní Lázně Kynžvart.

Vysílající škola dítěte vybaví pacienta požadavky na výuku tak, aby děti nezanedbaly učivo a nebyly pozadu oproti své kmenové škole. Lázeňská škola zajišťuje individuální přístup k žákům. V Léčebných lázních Lázně Kynžvart lze taktéž využít služeb MŠ.