O nás

Léčebné lázně Lázně Kynžvart jsou státní příspěvkovou organizací, jejím zřizovatelem je Ministerstvo zdravotnictví ČR.

Jedná se o moderní lázeňské zařízení nacházející se v Karlovarském kraji na jihozápadním svahu Slavkovského lesa v samém cípu západních Čech. Leží uprostřed západočeských lázní – 10 km od Mariánských Lázní, 60 km od Karlových Varů, 35km od Františkových Lázní a 30km od přechodu do SRN.

Lázeňská léčba v Lázních Kynžvart je založena na dlouhodobě ověřených léčebných účincích zdejších zcela ojedinělých klimatických podmínek v kombinaci s využíváním jedinečných minerálních vod, balneologickými procedurami, rehabilitací, vodoléčbou a dalšími moderními léčebnými metodami. Lázně poskytují profesionální lázeňskou péči založenou na nejnovějších lékařských poznatcích v oborech balneologie, obezitologie a léčebné rehabilitace.

Kapacita lázeňského zařízení je 298 lůžek - rozložena je do šesti lázeňských domů. O pacienty pečuje kvalifikovaný zdravotnický personál 24 hodin denně, po celou dobu pobytu je rovněž zajištěna odborná lékařská péče. Lázeňské zařízení zaměstnává cca 120 pracovníků.

Léčebné lázně Lázně Kynžvart jsou součástí malého města Lázně Kynžvart s 1500 obyvateli. Město nabízí kromě překrásné panenské přírody sportovní vyžití na golfovém hřišti s 18 jamkami, nebo prohlídku Státního zámku Kynžvart, který je ceněnou kulturní památkou dokazující působení významného rodu Metternichů v tomto regionu. Více informací o městě naleznete na www.laznekynzvart.cz.

Vedení Léčebných lázní Lázně Kynžvart

Ředitel

Mgr. Karel Naxera
tel.: +420 354 672 160
e-mail: naxera@lazne-kynzvart.cz

Náměstkyně pro ekonomiku a provoz

Ing. Alena Novotná, Ph.D.
tel.: +420 354 672 145
e-mail: novotna@lazne-kynzvart.cz

Náměstkyně pro lékařskou,
lázeňskou a ošetřovatelskou péči

MUDr. Dana Šašková
tel.: +420 354 672 120
e-mail: saskova@lazne-kynzvart.cz