O nás

Velkou předností Léčebných lázní Lázně Kynžvart vedle unikátního přírodního bohatství je jejich charakter lázní rodinného typu. To znamená, že se zde může současně léčit dětský pacient i jeho doprovod (rodič, prarodič) na základě schválených Návrhů na lázeňskou léčbu zdravotní pojišťovnou, a to ve stejné indikaci popřípadě různých indikací pro dětského a dospělého pacienta podle Indikačního seznamu lázeňské péče.

Komplexní lázeňská léčebně rehabilitační péče hrazená zdravotní pojišťovnou

Délka pobytu: 28 dní/21 dní (s možností prodloužení, v závislosti na druhu indikace)

Prodloužení pobytu je možné po návrhu lékaře v lázeňském zařízení a na základě schválení revizního lékaře zdravotní pojišťovny. Nebo si klient může pobyt prodloužit sám na vlastní náklady za zvýhodněnou cenu.

Úhrada zdravotní pojišťovny: Péče je plně hrazená pojišťovnou včetně samotné léčby, ubytování i stravy. Klient hradí pouze lázeňský poplatek 20 Kč/noc (vyjma osob mladších 18 a starších 70 let, držitele průkazu ZTP/P a jejich průvodce). Příplatek za ubytování nad standardem zdravotní pojišťovny a volitelnou výběrovou stravu viz ceník.

Pracovní neschopnost: Klient je po dobu léčby v pracovní neschopnosti.

Nástup do lázní: Nástup na pobyt je podle indikace do 3 až 6 měsíců od vystavení návrhu na poskytnutí lázeňské péče. U pooperačních a poúrazových stavů je nástup na pobyt neprodleně nebo do 3 až 12 měsíců od úrazu nebo operace v závislosti na druhu indikace. V této lhůtě musí klient, podle volné ubytovací kapacity lázní, na svůj pobyt nastoupit. Po schválení je návrh doručen na rezervační oddělení lázní, které zašle klientovi zvací dopis. V něm je upřesněn datum nástupu a další důležité informace. Vystavený návrh je pro klienta závazný.

Příspěvková lázeňská péče

Délka pobytu: 21 dní/14 dní v závislosti na druhu indikace

Úhrada zdravotní pojišťovny: Péče je částečně hrazená pojišťovnou, a to pouze léčení. Ubytování, stravu a lázeňský poplatek 20 Kč/noc (vyjma osob mladších 18 a starších 70 let, držitele průkazu ZTP/P a jejich průvodce)  si klient platí sám.

Nástup do lázní: Schvalovací proces probíhá stejným způsobem jako u komplexní lázeňské léčby. Po schválení je návrh doručen na rezervační oddělení lázní, které zašle klientovi zvací dopis. V něm je upřesněn datum nástupu a další důležité informace. Platnost návrhu u tohoto typu péče je 6 měsíců od vystavení. V této lhůtě musí klient, podle volné ubytovací kapacity lázní, na svůj pobyt nastoupit.

Samoplátecká lázeňská péče

Pokud nedosáhnete prostřednictvím svého lékaře na komplexní nebo na příspěvkovou lázeňskou péči, je možné si nechat sestavit individuální léčebný pobyt podle Vašeho přání nebo využít nabídky našich pobytových balíčků.

Pobyty pro kolektivy

  • Ozdravné pobyty
  • Školy a školky v přírodě
  • Pobytové balíčky dle individuálních požadavků

U samopláteckých pobytů se snažíme přihlédnout k individuálním požadavkům a potřebám klientů v rámci kapacitních možností lázní.