V čem spočívá léčba

Lázeňská léčba je soubor léčebných výkonů z oblasti rehabilitační a fyzikální medicíny, které se provádí za účelem navrácení a upevnění zdraví, nebo vedoucí ke stabilizaci zdravotního stavu pacienta s cílem maximálně zmírnit důsledky nemoci. Tím prodloužit a zlepšit kvalitu jeho života. Lázeňská léčba má tu přednost, že jsou k léčbě využívány místní přírodní léčivé zdroje. S ohledem na specifické klimatické podmínky je velice důležitou složkou léčby právě klimatoterapie – pobyt venku, při kterém se větší děti věnují jízdě na horských kolech, nordic walking, sportovním hrám, procházkám v rozsáhlém lázeňském parku a přilehlém lese, v zimě lyžování a sáňkování na svazích Slavkovského lesa a dalším sportovním aktivitám. Ti malí pak mají nejraději pískoviště a dětská hřiště, kterými jsou lázně vybaveny.

Dospělí pacienti se věnují příjemným vycházkám, jízdám na kolech a v zimě i na běžkách. Zdejší vzácné klimatické podmínky jsou tak plně využívány k terapeutickým účelům velice příjemným způsobem.

Soubor dalších léčebných procedur stanovuje individuálně ošetřující lázeňský lékař podle indikace pacienta, jeho věku a současného zdravotního stavu.

K léčbě jsou využívány

Přírodní léčivé zdroje

  • Minerální prameny - současné době se jímají čtyři prameny Richard, Helena, Viktor a Marie, využívány k léčbě jsou první tři.
  • Klimatické podmínky – lázeňská lokalita, jako jedna z pouhých čtyř oblastí, kde byly uznány rozhodnutím MZ ČR zdejší klimatické podmínky jako přírodní léčivý zdroj. Lázně jsou specifické mimořádnou čistotou ovzduší bez přítomnosti alergenů.
  • Peloidy – lokální zdroj přírodního peloidu je zajišťován dodavatelsky.

Moderní balneologické postupy a technologie

  • Vodoléčebné procedury – minerální koupele, přísadové koupele, hydromasážní lázeň, Hauffeho koupel, Hubbardova lázeň a další.
  • Bazénová rehabilitace – bazén je čištěn a desinfikován ozonizační technologií, tzn. bezchlorovou úpravou vody. Umožňujeme tak bazénové koupání i alergikům.
  • Suché uhličité koupele, masáže, inhalace, peloidní zábaly, magnetoterapie, elektroléčba, rehabilitace, cvičení na přístrojích, saunování,
  • ... a další procedury dle individuálního léčebného plánu.

Veškeré procedury, rehabilitace a léčba probíhají pod vedením zkušených zdravotníků a fyzioterapeutů. O pacienty pečuje kvalifikovaný zdravotnický personál 24 hodin denně, po celou dobu je rovněž zajištěna nepřetržitá lékařská služba.